Blog starostky


Viktorka má nové nádvoří

Vážení spoluobčané,

První polovina letošního roku se vyvíjela hodně jinak, než na co jsme byli zvyklí z předchozích let a zřejmě nám všem méně, nebo více popřevracela běžně zaběhnutý řád věcí všedních. Já si ze svých školních let dodnes pamatuji na „uhelné prázdniny“ a myslím, že našim školákům dnešním tyto „koronavirové prázdniny“ taky zůstanou nadlouho v paměti. Věřím, že to některé školáky zřejmě i bavilo, ale přesto bych si přála, aby to byl nadlouho podobný zážitek poslední.

Těsně před vyhlášením nouzového stavu jsem se těšila, že vás budu moci přivítat na prvním obecním plese v nově zrekonstruované části Viktorky, která bude obci sloužit jako kulturní a společenské centrum. Dělali jsme vše možné a někdy i trochu nemožné, abychom termín stihli. Zvládli jsme to. Bohužel slavnostní otevření jsme byli nuceni zrušit, okolnosti jsou všem známé. Asi nikdo nečekal, že si s námi nepatrný mikrob bude zahrávat tak dlouho. A tak jsme museli zrušit i náhradní termín o měsíc později.

Vše zlé je však zpravidla pro něco dobré. V případě rekonstrukce Viktorky to platí určitě. Kolega zastupitel Ing. Arch. Marek Tichý v posledním zpravodaji ve svém příspěvku psal o tom, že po rekonstrukci vnitřních prostor nás čeká oprava celého nádvoří objektu Victoria. A protože rekonstrukce byla naplánována ve velkém rozsahu, byly obavy, aby práce nekomplikovaly chod zrekonstruovaných vnitřních prostor a aby neohrozili naplánované akce ve Viktorce. A jelikož se žádné akce nemohly konat, rekonstrukce probíhala bez komplikací a velmi rychle. A dnes máme hotovo. Téměř hotovo.

Viktorka má nové prostorné dlážděné nádvoří ze žulových odseků uzavřené zděnou zídkou, v budoucnu opatřené bránou. Spodní část nádvoří je doplněna tanečním betonovým parketem pro pořádání tanečních zábav, máme nové mobilní pódium pro vnitřní i venkovní použití. Nyní čekáme už pouze na dodávku  4 ks vzrostlých platanů, které oživí prostor nádvoří a v budoucnosti vytvoří přirozené a příjemné zastínění.

Chtěli jsme zahájit plesem. Nepodařilo se. Prvními, kdo využil a využije Viktorku budou svatebčané a jejich hosté, ale o tom příště. A samozřejmě hledáme příležitost, jak pozvat do Viktorky širší veřejnost. Krásný zbytek jara :-).