Blog starostky


Posouváme termín obecního plesu

Vážení spoluobčané,

v závěru svého příspěvku v předvánočním zpravodaji jsem vyslovila přání, abychom se mohli potkat na obecním plesu ve Viktorce, který jsme plánovali v termínu 21. ledna 2022. Již dvakrát jsme byli nuceni tuto událost zrušit. Na podzim jsem pevně věřila, že se akce uskuteční, a opravdu moc jsem si to přála. V plánovaném termínu se však ples neuskuteční. Ale nevzdáváme to ...

Nepříznivá a nepříjemná situace se znovu opakuje. Dlouho jsme vyčkávali a sledovali, jak se bude vše vyvíjet. V minulém týdnu jsme se museli definitivně rozhodnout. Vzhledem k opětovně se zvyšující nákaze a souvisejícím vládním opatřením, která nadále omezují počet zúčastněných a nařizují další omezující pravidla na konaných kulturních jsme se rozhodli, že v plánovaném lednovém termínu se ples neuskuteční.

Chtěli bychom, aby tato akce byla především zábavnou a radostnou událostí, které se budou moci zúčastnit všichni, kdo budou chtít. Nechceme, pokud to bude alespoň trochu možné, nikoho kontrolovat, omezovat nebo se dohadovat, jestli někdo na akci může či nemůže. Zároveň nechceme a nemůžeme v okamžiku prudce rostoucích čísel nakažených nikoho vystavovat riziku. Prostě bychom si náš obecní ples chtěli užít a nikoli ho dělat za každou cenu.   

Ale trochu optimističtěji. O obecní ples bychom vás i sebe samozřejmě neradi připravili úplně. Po zjištění a zvážení možností jsme termín plesu přesunuli na sobotu 5. března 2022 a budeme věřit a doufat, že tento termín již skutečně vyjde.   

Jsme však připraveni a na to, že nám okolnosti neumožní, abychom společně zaplesali ani v náhradním termínu. Ani v takovém případě nebudeme smutní a potkáme se společně na nějaké jarní zábavě v průběhu dubna, či května. Jen už se to zkrátka asi nebude jmenovat ples.

Magda Kvardová, starostka