Blog starostky


Když prší štěstí

Vážení svatebčané, pardon, spoluobčané,

navazuji na svůj předchozí příspěvek, kde jsem vám představila novou podobu nádvoří Viktorky. Většina bezpečnostních opatření spojených s šířením koronaviru postupně přestává platit. No a věřme, že se snad hned tak nevrátí. Kdo na uvolňování opatření čekal opravdu netrpělivě byly páry, které se rozhodly vstoupit do manželského svazku. Ve Viktorce ještě byly práce na rekonstrukci v plném proudu a my už jsme zaznamenali první zájemce, a nejen ze Želešic, kteří se rozhodli svůj slib uzavřít právě ve Viktorce, a to, aniž věděli, jak celá rekonstrukce dopadne.

Otevření Viktorky pro veřejnost bylo trochu jiné, než jsme si představovali, ale rozhodně nebylo o nic méně slavnostní. Svoji slavnostní premiéru měly nově opravené prostory v sobotu 23. května, kdy se rozhodli říci si své ano želešičtí občané, pan Tomáš Kala a slečna Nikola Hrdličková. Měla jsem ohromnou radost, ale zároveň i lehké chvění, když přede mne ženich s půvabnou nevěstou přistupovali. Nebyl to první pár, který jsem v roli starostky obce oddávala a vždy trochu bojuju s emocemi. Tentokrát byly mé dojmy přeci jen jiné, nové, slavnostnější. Byla jsem dojatá, ale zároveň jsem byla hrdá na to, co se nám povedlo vybudovat. Prvnímu sňatku ve Viktorce nepřálo příliš počasí, novomanželům pršelo štěstí. Obřad se tak proti plánu musel odehrát ve vnitřních prostorách, v novém, krásně vyzdobeném společenském sále. 

Hned o týden později jsem oddávala pana Jiřího Chytku a paní Bohdanu Oberfrancovou. Počasí bylo i tentokrát všelijaké, ráno krásné, po poledni deštivé, ale na obřad se umoudřilo, a tak jsem tentokrát mohla oddávat na zcela novém nádvoří naší Viktorky. A znovu jsem cítila tu hrdost. Povedlo se nám to. Doufám, že si to samé mohou říci a budou říkat i oba páry.

Abych jen nechválila. Obě slavnostní události ukázaly i některé nedostatky, které nově zrekonstruované prostory mají. Něco jsme nestihli realizovat, některé věci nás prostě jen předem nenapadly. To samozřejmě napravíme a pro další akce bude připraveno zase o něco lépe. I tak věřím, že všichni svatební hosté, kteří měli možnost vidět, co nového jsme v centru obce vybudovali, byli spokojeni.  

Ještě jednou moc přeju oběma párům, ať jim to na společné cestě životem vychází, ať se mají rádi a věřím, že ani oni nikdy nezapomenou na místo, kde si řekli své ano.

Magda Kvardová, oddaná a odávající starostka obce