Velikost textu:

Cyklotrasy

Brněnská vinařská stezka

Směrová značka

Průběh trasy:

Rajhrad - Želešice - údolí Bobravy - Ořechov

Charakteristika trasy:

Síť cyklotras pod společným názvem Brněnská vinařská stezka zahrnuje území na jihovýchod od Brna hustě protkané sítí značení. Trasa samaje dnes spíše vzpomínkou na vinařskou proslulost kraje v minulosti. Stezka napříč vinařsky okrajovou oblastí s několika centry (Rajhrad, Židlochovice, Slavkov) a nabízí poklidné putování otevřenou krajinou, cestu za poznáním severní výspy vinorodé Moravy a unikátních přírodních i architektonických památek. Větev Brněnské vinařské stezky na trase z Rajhrad do Ořechova je alternativním vedením průběhu hlavní trasy stezky, a to překásnými přírodními partiemi údolí říčky Bobravy. Její průběh je tak zpestřením přírodně odlišného a hodnotného území v jinak jednotvárnější polní zemědělské krajině, kterou stezka zpravidla prochází.

Parametry trasy:

Délka trasy: 12,1 km
Vhodný typ kola: Krosové
Maximální / minimální nadmořská výška: 323 m n.m. / 187 m n.m.
Celkové převýšení: 339 m
Celkem vystoupeno výškových metrů: 2

Turistické zajímavosti v Želešicích

Podrobný popis trasy

Mapa trasy

Data GPX (GPX 18.25 kB)

Zdroj: cyklo-jizni-morava.cz

 

Naučná cyklotrasa Přírodním parkem Bobrava

ZnačkaPrůběh trasy:

Brno-Poříčí (Brno-Staré Brno) – Brno-Komárov – Soutok – Modřice – Želešice – údolí Bobravy – Radostice – Střelice – Ostopovice – Brno-Starý Lískovec – Brno-Kamenný vrch – Brno-Nový Lískovec - Brno-Riviéra (Pisárky) – Brno-Poříčí (Brno-Staré Brno)

Charakteristika:

Cyklistický okruh jižním lesnatým okolím Brna formou přírodní naučná stezka Přírodním parkem Bobrava. Probíhá v celé délce průtoku přírodním parkem podél toku říčky Bobravy, a druhou polovinu okruhu zahrnuje průjezd okrajovými aglomeracemi města Brna a po cyklostezkách páteřní cyklotrasy č. 1. Přírodní část okruhu vede zpravidla po polních cestách a přivádí do vysoce přírodně atraktivních lokalit přírodního parku, na než návštěvníka upozorňují informační tabule. Stav cest v údolí řeky je však závislý na roční době. Silniční část okruhu je vedena po silnicích s různým stupněm hustoty dopravy a po cyklostezkách okolo řeky Svratky, které jsou pro cyklistiku zpravidla nejbezpečnější formou průjezdu městem Brnem.

Parametry trasy:

Délka trasy: 43,1 km
Vhodný typ kola: Krosové
Turistická oblast: Brno a okolí

Turistické zajímavosti v Želešicích

Podrobný popis trasy

Mapa trasy

Data GPX (GPX 57.98 kB)

Zdroj: cyklo-jizni-morava.cz

 

49.116635 16.576945 14 1
Obecní úřad Želešice

ul. 24. dubna 16
Želešice, 664 43

E-mail: zelesice@zelesice.eu
Tel./Fax: 547 217 527

Po 8.00 | 17.00
St 8.00 | 17.00

Čas poslední aktualizace: 13.01.2019 v 15:59

Vyrobeno v Origine

Nahoru

VYHLEDÁVÁNÍ

Levé menu