Aktuality


Zveřejněno 29. 8. 2016

DOTAZNÍK: Zahradní kompostér zdarma

Kompostér v hodnotě 3000 Kč ZDARMA do každého domu.

Obec Želešice dlouhodobě usiluje o zavedení kvalitního systému nakládání s komunálním odpadem, který by zaručoval ekonomickou i ekologickou únosnost jeho likvidace. Jelikož biologicky rozložitelný odpad tvoří významné procento (až 60 %) z celkového komunálního odpadu, který končí v popelnicích a následně na skládce, rozhodli jsme se maximálně podporovat systém DOMÁCÍHO KOMPOSTOVÁNÍ.

Rádi bychom každému zájemci poskytli zcela ZDARMA kvalitní domácí kompostér, který bude zakoupen z finančních prostředků z EU. K tomuto však potřebujeme zjistit Váš zájem o tyto kompostéry.

Kompostér - ideální pomocník při kompostování. V kompostéru můžete už během jediné sezóny získat kvalitní kompost. Bioodpad v něm nepáchne a kompostér působí esteticky.

Suroviny vhodné do kompostu: Zbytky rostlin, plevele, květy, bramborové slupky, listí, posekaná tráva, rozdrcené dřevo, piliny, hobliny, kuchyňský odpad (káva, skořápky, slupky, kůstky, zbytky jídel), zemina z květin, trus a podestýlka drobných zvířat (kromě psů a koček), exkrementy hospodářských zvířat (omezené množství), sláma a jiné sklizené zbytky, popel z dřeva, novinový papír, karton, kůra stromů, hadry z přírodních tkanin.

Pokud o domácí kompostování máte zájem o bezplatné přidělení plastového kompostéru, vyplňte. prosím, níže uvedený dokument a do 15.9. 2016 předejte v kanceláři obecního úřadu, nebo zašlete naslkenovaný dokument na e-mail zelesice@zelesice.eu. Nemáte skener? Použijte jednoduchou aplikaci pro chytrý telefon CamScanner.

ikona ZAHRADNÍ KOMPOSTÉRY ZDARMA (DOC 125 kB)

Odevzdáním anketního lístku se dostáváte automaticky do slosování o kompostér Premium 1050 L

ZPĚT NA AKTUALITY